Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz

 
Tahmini Bağkur borç sorgulama ekranını kullanarak 2017 bağkur prim tutarlarına göre tahmini bağkur prim borç ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.  Özel sektör çalışanları ve devlet memurları için prim yatırma işlemleri kurumların muhasabe servisleri ile yapılmakta ve rutin bir işlem olarak görülmektedir. Çalışmayan veya kendi işini yaparak geçimini sağlayan vatandaşlarımız ise ya Genel Sağlık Sigortası sistemine kayıt olmakta veya Bağ-kur sistemini kullanarak kendi primlerini ödemesini gerçekleştirmektedirler.
Prim ödeme sayısı kademeli emeklilik yasası ile birlikte standart bir uygulama haline gelmiş ve artık yaş haddi ile birlikte yatırılması gereken minimum prime bağlı olarak emeklilik başvurusu yapılabilmektedir.

Geçmişte Bağkurdan Emekli olmak için gerekli prim gün sayıları;

---15 yıl prim ödemesi
---20 yıl prim ödemesi şeklindeydi.

Bu sistem tamamen değişmiş ve yeni gelen kademeli emeklilik yasasına göre prim sayısı yeterli olsa bile yaş haddinin tamamlanması beklenmektedir. Bu anlamda çalışan vatandaşlara düşen en önemli görev bağkur primlerinin düzenli bir şekilde yatırılıp yatırılmadığını öğrenmeleri ve elden yatırdıkları primleri düzenli bir şekilde yatırmaya devam etmeleridir. Ödenmeyen primlerin her biri bağkur borcu öğrenme ekranından tüm detayları ile öğrenilebilmektedir. Peki bağkur prim borçlarının ödenmesi neden bu kadar önemlidir. Özellikle sağlık imkanlarından yararlanmak ve emekli olmak için başvuruda bulunacak olan kişiler açısından eksiksiz yatırılan bağkur primleri büyük önem taşır. Bağkur emeklilik başvurusu yapılacağı zaman yaş haddinin tamamlanması ile birlikte prim gün sayısının da yeteri kadar olması gerekir. Bağluklarda oluşan primler ile ilgili olarak Bağkur prim ödemesi yapılmadan emekli olmak mümkün olmayacaktır. 

Borcumu Nasıl Öğrenirim?

Bağkur borçları 2 şekilde öğrenilebilmektedir.

---- Ziraat Bankası Sitesi Üzerinden
---- e-Devlet Sistemi Üzerinden (Şifre ile)

Ziraat Bankası Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıktan sonra;

---- “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz.
---- Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden Bağkur Geçmiş Dönem, Bağkur Cari Dönemden birini seçerek alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
----Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

e-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Bağkur Borç Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.

E-DEVLET BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Bağkurbilgisi.com’a Hoşgeldiniz

BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA EKRANI!

Bağkur sorgulama modüllerimizden sgk borç sorgulama, bağkur ne zaman emekli olurum, şifresiz bağkur prim gün sayısı hesaplama, E- Devlet bağkur prim borçları öğrenme, TC ile bağkur hizmet dökümü çıktısı alma ve bağkur sistemi ile ilgili tüm sorgulama işlemlerini kısa sürede yapabilirsiniz. Aynı zamanda Uzmana sor sekmesinden Bağ-Kur Uzmalarına sorularınız iletebilirsiniz.

BAĞKUR SORGULAMA

Bağ-Kur hizmet dökümü, Bağ-kur gün sorgulama, Bağkur toplam prim sayısı hesaplama, bağkur emeklilik yaşı hesaplama ve bağkur ile ilgili tüm bilgiler bir tık yakınınızda

GSS Sorgulama Uzmana Sor