Bağkur Borç Ödeme

Bağkur borç ödeme işlemi, primlerini elden yatıran vatandaşlarımızın geçmiş döneme ait olan ve ödemeleri gereken bağkur primlerini ödemedikleri için geçmişe dönük para yatırma işlemi anlamına gelmektedir. Bağkur sistemine kayıtlı olan ve hesap açtırarak primlerini düzenli bir şekilde yatıranlar, şartları tam anlamı ile taşımaları durumunda sağlık imkanlarında yararlanabilmekte ve emekli olabilmektedirler.

Ancak düzensiz prim yatırmak ve belli dönemlere ait bağkur primlerini yatırmamak hem sağlık imkanlarından eksiksiz yararlanma konusunda sıkıntı çıkaracaktır. Hem de zamanı geldiğinde emeklilik başvurusunda bulunurken geçmişe dönük olarak faizli borçlar meydana geleceği için onları ödemeden emekli olmak mümkün olmayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu yaklaşık olarak 5 yıllık veya 10 yıllık dönemler halinde bağkur borç yapılandırma yaparak bağkur aracılığı ile geçmişe dönük prim borcu olanların bu primleri daha uygun koşullar altında ödemelerine imkan sunmaktadır. Bu anlamda mümkün mertebe bağkur primlerinizin düzenli bir şekilde yatırılmasını sağlayınız.

Çeşitli sebeplerden ötürü ödeme işlemini gerçekleştiremediğiniz bağkur primlerinizin faize girmeden ödemesini gerçekleştirmeye çalışınız. Bağkur borç yatırma sayfası bu anlamda bağkurluların prim borçlarını, prim yatırmaya başladıkları ilk işe giriş tarihinden günümüze kadar ay ay veya toplam bağkur prim borcu olarak gösterebilmektedir.

Bu anlamda e devlet sisteminden şifreli olarak veya bağkur bilgisi üzerinden şifresiz bir şekilde bağkur prim borcu sorgulama ve ödeme işlemlerini çok kolay bir şekilde sorunsuz olarak yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma yapmış olan Ziraat Bankası, Akbank, Finansbank gibi bankalar aracılığı ile de bağkur prim ödeme ve borç durumu sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Bağ-Kur Borç Ödeme İşleminizi Nasıl Yapabilirsiniz?

---- Öncelikle size vereceğimiz internet bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

----Açılacak olan sayfada bulunan yerlere sırası ile aşağıdaki resimde de ok işaretleri ile gösterilen yerlereT.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.

---- Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Bu sayfadaki “Sorgu Türü”, “Sorgu Tipi”, “Sicil No” ve “Güvenlik Kodu” bölümlerini doldurunuz.

---- Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.

---- “Borç Sorgulama” seçeneği tıklayınız.

BAĞKUR BORÇ ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI