Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

Bağkur emeklilik maaş sorgulama nasıl yapılır, 4B maaş hesaplamasında prim gün sayısı ve yaşın önemi var mıdır, Bağkur'dan emekli olan ne kadar maaş alır ve bağkur maasş hesaplamalarına yönelik tüm ayrıntılar... günümüze internet aracılığıyla çeşitli yollardan yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi ve E-SGM üzerinden gerçekleştirilebilen bu işlem sizlere büyük zaman tasarrufu sağlayacaktır. Fakat  sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için gereken bazı koşullar vardır. 

---- Tarım gibi işlerde kendi adına çalışan kişiler haricinde esas faaliyetine son verip vermeyeceğini bildirmek üzere resmi kurumlar tarafından hazırlanan dilekçelerle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidilmesi gerekmektedir.

---- Tahsis talep tarihinde kanunda yaşlılık aylığı için belirtilen Bağ-Kur prim gününün süresi ve belirtilen yaş şartları yerine getirilmek zorundadır. Bu şartlar 1 ay içerisinde yerine getirildiği taktirde Bağ-Kur maaş sorgulama işleminizi yapmanız mümkün hale gelir.

E Devlet Bağ-Kur Maaş Sorgulama Ekranı

E-Devlet  bağkur maaş sorgulama işlemini şifrenizle sisteme girdikten sonra 4B isteğe bağlı sigortalılık bölümünden detaylı olarak sorgulatabilir ve maaş bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama ekranı üzerinden ne zaman Bağ-Kur emeklisi olabileceğinizi, ne kadar maaş alacağınızı, ne zaman alacağınız ile ilgili yani kısacası emeklilik ve maaş ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. 

E-Devlet Şifresiyle Bağ-Kur Maaş Sorgulama

Bu işlem için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 4 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi aldığınız taktirde sorgulama işleminizi başlatabilirsiniz.

İlk olarak size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Ardından kimlik doğrulama işleminizi yapınız. Sonrasında T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz ve sisteme giriş butonuna basınız. Böylece  sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şifresiz Olarak Bağ-Kur Maaş Sorgulama

Şifresiz olarak bağkur sorgulama ve emeklilerin maaş sorgulama işlemlerinin her biri ESGM üzerinden yapılmaktadır. sisteme girişinizi gerçekleştirdiğiniz zaman sistem sizden bir takım bilgiler istemektedir. Şimdi size aşağıda maddeler halinde  sorgulama işleminin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

---- ESGM resmi sayfasına girişinizi gerçekleştireceksiniz. Buradan...

---- Uyruk kısmını doldurunuz.

---- T.C kimlik numaranızı giriniz.

---- Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve Cilt Numaranızı giriniz.

---- Doğum yılınızı seçiniz.

---- Güvenlik kodunu da doğrulayarak sorgula butonuna basınız.

Sorgula butonuna bastığınızda eğer bilgileriniz doğru ise ESGM üzerinden şifresiz olarak bağkur maaş sorgulama işlemini gerçekleştimiş olacaksınız. 

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI