Bağkur Hizmet Dökümü

Bağkur hizmet dökümü alma, hizmet dökümü sorgulama ve bağkur prim borç sayısı öğrenme gibi işlemler yatırılmış olan bağkur primlerinin detaylı bir şekilde ay ay listelenmiş dökümü bilgisini vermektedir. Bağ-kur sistemi diğer sigortalılık işlemlerine göre farklı bir sistemdir. Kendi primlerini elde yatıran vatandaşlarımız bu şekilde ne kadar primlerinin olduğu bilgilerini de sistem üzerinden Bağkur hizmet dökümü sorgulama yaparak öğrenebilmektedirler.

Hem çalışan için hem de kendi primini yatıran vatandaşlarımız açısından hizmet dökümü bir diğer ifade ile ne kadar prim gün sayısının bulunduğu bilgisini öğrenmek büyük önem taşımaktadır. Hizmet bağlangıç tarihi, sigorta girişinin yapıldığı yani primin ilk olarak yatırıldığı tarih bilgisini vermektedir.

Hizmet dökümü ile elde edilebilecek diğer bilgiler;

---- Toplam prim gün sayısı,

---- Ne kadar daha prim yatırılır ise emekli olunabilir,

---- Hangi aylarda bağkur primleri yatmamış,

---- Eksik primin olduğu aylar hangileridir,

---- Bağkur prim borcu ne kadardır gibi daha sayabileceğimiz çok sayıda bilgi Bağkur hizmet dökümü ile çok kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Önemli Not: Kendi primlerini elden yatıran vatandaşlarımız muhakkak her ay rutin olarak primlerinin yatıp yatmadığını sorgulamaları gerekmektedir. Bunun için bağkur sorgulama ekranından bağkur hizmet dökümü bilgisine geçiş yaparak işlemlerini sorunsuz olarak yapabileceklerdir.

Şifresiz olarak sistemimizden öğrenebilecekleri gibi E devlet bağkur hizmet dökümü öğrenme ekranından da prim detayları ile ilgili sorgulamaları kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Kendi işinizi icra edip bağkur primlerinizi yatırırken, özel sektöre veya devlet kurumlarının herhangi birine geçiş yaparsanız bağkur ile SGK sistemi arasında hizmet birleştirme yaparak emeklilik gün sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Buna yönelik Bağkurluluğunuz ile ilgili tüm detayları bağkur hizmet dökümü ekranından öğrenebilirsiniz. 

BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ PRİM SAYISI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI