Bağkur Yapılandırma Ödemesi

Bağkur yapılandırma ödemesi nasıl olur, Bağkur yapılandırmadan yararlanma şartları nelerdir, Yapılandırmadan yararlananlar için faizler silinecek mi? ve bağkur yapılandırma ile ilgili diğer tüm ayrıntılar... Bağkur yapılandırma işlemlerinde  6552 4/B Yapılandırma Ödeme planını alındıktan sonra borç ödeme işlemi bu sistem üzerinden taksitlere ayrılacaktır. Yapılandırma ödeme planında bağkur faiz silinerek sadece paranın ana kısmı bulunacaktır. Ana ödeme genel toplamı alınacak ve bu taksitlere göre ödenecektir. 

Bağkur Borç Yapılandırmasında Taksitlerimi Nasıl Öderim

KHK Uyarınca bağkur yapılandırma işlemi 6552 Sayılı kanunds belirtildiği üzere taksit ödemelerinin anlaşmalı banka şubeleri, ptt şubelerine ödenmesi sırasın da , taksitler için yapılan ödemeler cari ay prim borcundan hatalı olarak mahsup edilmemesi için özellikle  “  YAPILANDIRMA TAKSİT ÖDEME”  veya GEÇİCİ 17 MADDE İHYA ÖDEME  olduğunu mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu; Taksit ödeme süresinin son gününe kadar ödeme taksit ödeme işlemini gerçekleştirebileceğinizdir.

Dikkat!!! Bir yıl içerisinde İkiden fazla olmamak üzere yapılandırma taksit ödenmemesi veya eksik ödenmesi yapılandırmanın ortadan kalkmasına ve faizin tekrar işlemesine sebep olacaktır.  

---- Bankadan Yapılandırma Ödemesi :  Eğer intenet şubesi kullanmıyorsanız  banka veznesinden 6552 4/b Yapılandırma borcumun taksidini ödemek istediğinizi belirttiğinizde   ve  TC kimlik numaranızı verdiğinizde  taksit tutarı tahsil edilecektir.

---- İnternet Bankacılığından  Bağkur Yapılandırma Ödemesi:  İnternet bankacışığı kullanıyorsanız  her bankanın  kendine ait  bir ödeme ekranı vardır.

---- Kredi Kartı İle  Bağkur yapılandırma ve Prim Ödemesi :  Kredi kart ile   bağkur primlerinizi ödemek için öncelikle SGK’nım borç ödeme sayfasına

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI